BC San Pedro pobjednik Jenkijeva memorijala

KK VelGor s uspjehom je organizirao prvo izdanje memorijalnog međunarodnog turnira Silvije Jenkač-Jenki, koji se tijekom subote i nedjelje odigrao u gradskoj sportskoj dvorani. Pobjednicima turnira postala je momčad BC San Pedro iz Španjolske, čiji je trener Davor Matković, koji se trenerski usavršavao upravo uz Jenkača. Nakon što su se u polufinalu lako obračunali s domaćinom, VelGorom, u finalu su s 85:67 svladali Pepi sport iz Mostara.

Treći su bili igrači VelGora koji su u susretu za treće mjesto sa 72:65 svladali Marsoniju iz Slavonskog Broda.

Svi sudionici turnira nagrađeni su peharima, a nagrade su primili i najbolja petorka te najbolji strijelac i MVP turnira, kojima su nagrade dodijelili predsjednik VelGora Hani Istanbuli, Ida Jenkač, Goran Kovačić, Darko Ćopić, Jadranko Perlić i Dražen Orešković.

Najboljim igračem turnira proglašen je Santi Londoño (BC San Pedro), dok je Filip Glavašević (KK Marsonia) sa 60 poena bio najbolji strijelac. Uz njih dvojicu najbolju petorku turnira još čine; Fabijan Hum (KK VelGor), Hamza Šutković (Pepi sport) i Dani Carasco (BC San Pedro).

Be the first to comment

Leave a Reply