PROGLAŠENJE NAJBOLJIH SPORTAŠA, SPORTAŠICA, SPORTSKIH UDRUGA I SPORTSKIH DJELATNIKA

Proglašenja najboljih u sportu Zagrebačke županije organiziraju se od 1993. godine. Sve do osnivanja Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije organizatori proglašenja najboljih u sportu bili su gradski sportski savezi. Osnivanjem Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Zajednica postaje glavni organizator,a gradske odnosno općinske zajednice sportskih udruga bile su tehnički organizatori proglašenja najboljih u sportu Zagrebačke županije.

U razdoblju od 1993. do 2022. godine organizirano je ukupno 28 proglašenja. Iznimno je velika pažnja poklonjena pri izboru najboljih u sportu Zagrebačke županije za XX. stoljeće, gdje su laureatima postali Branka Pereglin, Zvonimir Bilić, Ženski rukometni klub Samoborka-Silex Samobor i Nogometni klub Inker (Inter) Zaprešić.

 

2018. GODINA – proglašenje je održano 21. veljače 2019. u POU Samobor

NAGRAĐENI POJEDINCI – kategorija sportski djelatnik; Nikola Funda – KK Zaprešić, Dražen Luter – NK Mladost Obedišće, Davor Cipek – KK Karate Samobor, Neven Karas – HRK Gorica, Vid Majcunić – KK Jaska, Mirjana Kirin – ŽRK Rugvica, Gordan Jurinčić – STŠK Dugo Selo, Dragutin Stojanović Grof – HNK Tigar Rakitje, Željka Jarec Bukal – SK Čigra Zelina, Ivica Spevec – KBK Ivanić-Grad.

POSEBNA PRIZNANJA KLUBOVIMA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE; KK Zaprešić, STK Jaska, NK Dinamo Hidrel, MTK TRP Marović, ŠNM Naftaš Ivanić, MTK „97“ Ključ Brdovečki.

Za najboljeg sportaša osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2018. godini je izabran Nikica Kasunić (posthumno) – Boćarski klub osoba s invaliditetom „Marijan Dobrinčić“ Velika Gorica.

Za najbolji sportski kolektiv osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2018. izabran je Stolnoteniski klub Synergia Samobor.

NAGRADA ZA SPORTSKU NADU (Ž) ZAGREBAČKE ŽUPANIJE dodijeljena je; Ela Robeli – KKK Budo-Ryu, Paula Kuten – ŽOK Vrbovec, Nika Markulin – JK Jaska, Lea Krznar – Ženski rukometni klub Rugvica, Ema Novosel – ŽRK Dugo Selo ’55, Lucija Buzjak – HK Zelina, Tena Petračić – MK Velika Gorica, Sara Šančić – JK Samobor, Klara Tomoć Babić – KK Karate klub Kik Kloštar Ivanić, Bruna Vancaš – HK Klinča Sela, Barbara Bunjevac – KBK Ivanić-Grad, Ana Ugarković – JK Sakura.

NAGRADA ZA SPORTSKU NADU (M) ZAGREBAČKE ŽUPANIJE dodijeljena je; Jan Flegar – TKD Bistra, Luka Ozvačić – RK Sloga Novoselec Križ, Marin Hlad – TKD Zaprešić, Matija Filipović – HK Klinča Sela, Stipe Rukavina – KK Jastreb, Zvonimir Hrka – RK Rugvica, Luka Zlatkov – STŠK Dugo Selo, Lovro Novosel – ŠK Sveta Nedelja, Luka Glibo – NK Zelina, Matija Ivanjko – JK Pinky, Stjepan Majcan – TK  Samobor 1890, Valentino Ivanić – KK Mladost, Boris Bolant – HK PIK Vrbovec.

Nagradu za najbolju žensku ekipu Zagrebačke županije dodijeljena je Šahovskom klubu Polet Buševec.

Nagradu za najbolju momčad Zagrebačke županije dodijeljena je Kuglačkom klubu Zaprešić.

Nagrada za najuspješniju sportašicu Zagrebačke županije dodijeljena je Ani Lenard – Karate klub Samobor.

Nagrada za najuspješnijeg sportaša Zagrebačke županije dodijeljena je Dini Bošnjaku – Atletski klub Velika Gorica.

Nagrada za životno djelo Zagrebačke županije dodijeljena je Dragutinu Maroviću iz  Samobora.

2019-Željko-Vadžić
« od 9 »

 

2019. GODINA – proglašenje je održano 6. ožujka 2020. u Sportskoj dvorani OŠ Rugvica

NAGRAĐENI POJEDINCI kategorija sportski djelatnik; Darko Povrženić – NK Sava Strmec, Ivan Samardžić – NK Dugo Selo, Darko Bunjevac – KK Kik Kloštar Ivanić, Krešimir Golubić – KK Mladost Ivanić-Grad, Stjepan Jagodić – NK Sveta Jana, Željka Jarec Bukal – SK Čigra, Daniela Horvat – ŽRK Zaprešić, Ivica Mihelja – NS Križ, Rober Munđer – ZŠUO Rugvica, Goran Romić – KK Bregana, Ranko Živković – Karate klub Velika Gorica.

Posebna priznanja klubovima Zagrebačke županije; MRK Sloga Sveta Nedjelja, KKK Dugo Selo, BK Ivanić, KK Jastreb Jastrebarsko, NK Zelina, ŽOK Nebo Zaprešić, NK Sloga Novoselec-Križ, KK Gorica, RK Rudar Rude.

Za najboljeg sportaša osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2019. godini je izabran Pavao Jozić – Stolnoteniski klub Synergia Samobor.

Za najbolji sportski kolektiv osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2019. godini je izabran Stolnoteniski klub Synergia Samobor.

Nagrada za sportsku nadu (ž) Zagrebačke županije u 2019. godini je dodijeljena; Ana Ugarković – JK Sakura, Maja Paula Kuntić – KK Kik Križ, Ines Šimunović – HK Klinča Sela, Marija Jurić – ŽRK Rugvica, Mia Burić – TK Vrbovec, Ema Novosel – ŽRK Dugo Selo 55, Barbara Bunjevac – KBK Ivanić-Grad, Victoria Pustaj – STK Jaska, Gabrijela Gorički – HK Zelina, Ena Zajc – ŽOK Nebo, Lana Mogulić – ŽRK Samobor, Sara Anđelić – TKD Velika Gorica.

Nagrada za sportsku nadu (m) Zagrebačke županije u 2019. godini je dodijeljena; Jan Flegar – TKD Bistra, David Livada – AK Velika Gorica, Adrian Čosić – RK Rudar Rude, Karlo Haludek – KK Kik Kloštar Ivanić, Josip Jurakić – HK Klinča Sela, Nikola Ivanović – RK Rugvica, Ivano Kovačić – HK PIK Vrbovec, Luka Zlatkov – STŠK Dugo Selo, Patrik Presečan – KBK Ivanić-Grad, Ivan Vuković – SK Čigra, Borna Flegar – KKK Budo Ryu, Marko Bradvić – TK Gem.

Nagrada za najbolju žensku ekipu Zagrebačke županije u 2019. godini dodijeljena je Karate klubu Samobor.

Nagrada za najbolju momčad Zagrebačke županije u 2019. godini dodijeljena je Kuglačkom klubu Zaprešić.

Nagrada za najuspješniju sportašicu Zagrebačke županije u 2019. godini dodijeljena je Valentini Pereglin – Streljačko društvo Dubrava 1094.

Nagrada za najuspješnijeg sportaša Zagrebačke županije u 2019. godini dodijeljena je Domagoju Pereglinu – Streljačko društvo Dubrava 1094.

Nagrada za životno djelo Zagrebačke županije dodijeljena je Željku Vadžiću iz Velike Gorice.

 

2019-Vodstvo-Zajednice-s-domaćinima-priredbe-u-Rugvici

« od 9 »

 

2020. GODINA – proglašenje je održano 10. i 13. svibnja 2021. na SRC Velika Gorica i u Gradskoj sportskoj dvorani Velika Gorica

NAGRAĐENI POJEDINCI kategorija sportski djelatnik; Ivan Janković – SK Ivanić, Tomislav Malkoć – OK Nebo, Antun Lepen – ŠRD Štuka, Zdravko Džimbeg – KK Samobor, Martina Vugrinović – ŽRK Udarnik Kurilovec, Zlatko Lončarić – ŠK Jaska, Tanja Madžarac – RK Zelina, Tihomir Tićak – NK Milka Trnina Vezišće, Krunoslav Belić – STŠK Dugo Selo.

Posebna priznanja klubovima Zagrebačke županije; MRK Ivanić, PK Zaprešić, NK Top Kerestinec, JK Samobor, ŽRK Udarnik, ŠRD Jastrebarsko, NK Croatia Hrastje, NK Milka Trnina Vezišće, KK Dugo Selo.

Za najboljeg sportaša osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2020. godini izabran je Velimir Šandor – Atletski klub osoba s invaliditetom Uspon Velika Gorica.

Za najbolji sportski kolektiv osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2020. godini izabran je Stolnoteniski klub Synergia Samobor.

Nagradu za sportsku nadu (ž) Zagrebačke županije» u 2020. godini dodijeljena je; Barbara Bunjevac – KBK Ivanić-Grad, Mateja Ostojić – AK Zaprešić, Nika Krstanović – ŽRK Sloga Sveta Nedelja, Neva Gojković – STK Samobor, Tena Petračić – MK Velika Gorica, Helena Bašić – KK Jastreb, Dora Dananić – RK Zelina, Magdalena Blažak – KK Kik Križ, Katja Vuković – ŽRK Dugo Selo ’55.

Nagradu za sportsku nadu (m) Zagrebačke županije u 2020. godini dodijeljena je; Patrik Presečan – KBK Ivanić-Grad, Miro Jurkić – TKD Zaprešić, Lovro Novosel – ŠK Sveta Nedelja,

Filip Noršić – BBK Šišmiš Samobor, Roberto Čukelj – BK Velika Gorica, Ivano Jelčić – KK Jastreb, Antonio Zebić – HK Zelina, Dominik Jerko – ŠRD Šaran Križ, Luka Zlatkov – STŠK Dugo Selo.

Nagrada za najbolju žensku ekipu Zagrebačke županije u 2020. godini dodijeljena je Hockey klubu Zelina.

Nagrada za najbolju momčad Zagrebačke županije u 2020. godini dodijeljena je Hrvatskom nogometnom klubu Gorica.

Nagrada za najuspješniju sportašicu Zagrebačke županije u 2020. godini dodijeljena je Heleni Vuković – Judo klub Profectus Samobor.

Nagrada za najuspješnijeg sportaša Zagrebačke županije u 2020. godini dodijeljena je Dini Bošnjaku – Atletski klub Velika Gorica.

Nagrada za životno djelo Zagrebačke županije dodijeljena je Davoru Štubanu (posthumno) iz Velike Gorice.

2020-Svi-laureati

« od 9 »

 

 

2021. GODINA – proglašenje je održano 18. ožujka 2022. u dvorani Kraluš POU Sveti Ivan Zelina

NAGRAĐENI POJEDINCI kategorija sportski djelatnik; Anton Maras – TKD Rugvica, Marija Kralj – Fit form, Damir Hukina – ŽKK Jabuka Zaprešić, Zlatko Ivančić – NK Sava Strmec,

Krešimir Krnjević – ŽRK Ivanić, Damir Žitković – NK Galgovo, Marinko Smolčić – Sportska zajednica grada Jastrebarsko, Franjo Gavranović – MK Velika Gorica.

Posebna priznanja klubovima Zagrebačke županije; RK Rugvica, NK Zelina, AK Zaprešić, AKK Sveta Nedelja, STŠK Dugo Selo, MRK Ivanić, ŽRK Ivanić, KK Mladost Samobor,

Svetojanske mažoretkinje, ŠK Polet Buševec.

Za najboljeg sportaša osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2021. godini izabran je Velimir Šandor – Atletski klub osoba s invaliditetom Uspon Velika Gorica.

Za najbolji sportski kolektiv osoba s invaliditetom Zagrebačke županije u 2021. godini je izabran Stolnoteniski klub Synergia Samobor.

Nagrada za sportsku nadu (ž) Zagrebačke županije u 2021. godini dodijeljena je; Magdalena Buzjak – HK Zelina, Fani Pleša – TKD Zaprešić, Iva Šimunović – HK Klinča Sela, Paola Matić – TKD Motiv+, Katja Vuković – ŽRK Dugo Selo ’55, Barbara Bunjevac – KBK Ivanić-Grad, Ema Golubić – ŽRK Rugvica, Nika Zorko – KK Bregana, Dora Delić – OK Jelen, Paola Bratković – CLK Vegasice.

Nagrada za sportsku nadu (m) Zagrebačke županije u 2021. godini dodijeljena je; Borna Kos – SK Čigra, Filip Japundžić – AK Zaprešić, Karlo Lovrinović – JK Sakura, David Kajtazi – NK Dugo Selo, Patrik Presečan – KBK Ivanić-Grad, Teo Mahović – OK  Japetić,  Šimun Hodak – KK Jastreb, Lucijan Kompes – TKD Velika Gorica.

Nagrada za najbolju žensku ekipu Zagrebačke županije u 2021. godini dodijeljena je Streljačkom društvu Gord.

Nagrada za najbolju momčad Zagrebačke županije u 2021. godini dodijeljena je Ženskom rukometnom klubu Dugo Selo ’55.

Nagrada za najuspješniju sportašicu Zagrebačke županije u 2021. godini dodijeljena je Ani Lenard – Karate klub Samobor.

Nagrada za najuspješnijeg sportaša Zagrebačke županije u 2021. godini dodijeljena je Alenu Nokaju– Savate klub Čigra.

Posebno priznanje za sportska dostignuća i promociju Zagrebačke županije dodijeljeno je Velimiru Šandoru iz Atletskog kluba osoba s invaliditetom Uspon Velika Gorica.

 

2021-Svi-laureati

« od 9 »

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*