Ana Lenard i Alen Nokaj najbolji sportaši ZG županije

Na priredbi u Svetom Ivanu Zelini Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije proglasila je najbolje sportaše i sportske kolektive za 2021. Predsjednik Zajednice Vladimir Bregović istaknuo je kako je za sportašima još jedna godina u kojoj su još jednom potvrdili svoju vrijednost postigavši zavidne rezultate.

Najboljom sportašicom proglašena je Samoborka Ana Lenard koja je još jednom potvrdila primat najbolje karatistice u Hrvatskoj osvojivši državni naslov, dok je s reprezentacijom Hrvatske osvojila treće mjesto na Prvenstvu Europe u ekipnoj konkurenciji, pri čemu je upravo Ana bila najuspješnija članica ekipe. Za najboljeg sportaša proglašen je Zelinčan Alen Nokaj (Savate klub Čigra), koji je uz naslov državnog prvaka, osvojio i treće mjesto na prvenstvu Europe u Belgiji.

Najbolja ekipa Zagrebačke županije su rukometašice Dugog Sela ’55 , koje su jedine prvoligašice s područja Dugog Sela, koje su lani osvojile sedmo mjesto u Prvoj ligi. Najbolja momčad su strijelci velikogoričkog Gorda koji su 2021. osvojili prvo mjesto u prvenstvu i Kupu.

Velimir Šandor, osvajač srebra na Paraolimpijskim igrama u Tokiju najbolji je sportaš s invaliditetom Zagrebačke županije, a Šandoru je ujedno pripala i nagrada za posebna sportska postignuća i promociju Zagrebačke županije. Stolnoteniski klub osoba s invaliditetom Synergia najbolja je ekipa u sportu osoba s invaliditetom.

Nagrađeni pojedinci koji su primili priznanja su; Anton Maras (TKD Rugvica), Marija Kralj (FIT Forma), Damir Hukina (ŽKK Jabuka), Zlatko Ivančić (NK Sava), Krešimir Krnjević (ŽRK Ivanić), Damir Žitković (NK Galgovo), Marinko Smolčić (SZ Jastrebarsko) i Franjo Gavranović (MK Velika Gorica). Za dugogodišnji uspješan sportski rad nagrađene su i Udruge; RK Rugvica, NK Zelina, AK Zaprešić, AKK Sveta Nedelja, STŠK Dugo Selo, ŽRK Ivanić, MRK Ivanić, KK Mladost Samobor, Svetojanske mažoretkinje i ŠK Polet.

Najboljim sportašicama do 15 godina nagrađene su; Magdalena Buzjak (HK Zelina), Fani Pleša (TKD Zaprešić), Iva Šimunović (HK Klinča Sela), Paola Matić (TKD Motiv+), Katja Vuković (ŽRK Dugo Selo ’55), Barbara Bunjevac (KBK Ivanić-Grad), Ema Golubić (ŽRK Rugvica), Nika Zorko (KK Bregana), Dora Delić (OK Jelen) i Paola Bratković (Vegasice), dok su najbolji sportaši do 15 godina Borna Kos (SK Čigra), Filip Japundžić (AK Zaprešić), Karlo Lovrinović (JK Sakura), David Kajtazi (NK Dugo Selo), Patrik Presečan (KBK Ivanić-Grad), Teo Mahović (OK Japetić), Šimun Hodak (KK Jastreb), Lucijan Kompes (TKD Velika Gorica).

 

Galerija

Be the first to comment

Leave a Reply