01 3327 645 sport@sport-zagrebacke-zupanije.hr

Menu
VRHUNSKI SPORTAŠI

vrhunski sportaši 2012

Hrvatski sportaš za odgovarajući sportski rezultat, plasman na međunarodnom natjecanju ili rejting listi stječe pravo na jednu od statusnih kategorija vrhunskog ili vrsnog sportaša. Bez obzira na osnovu (plasman, rekord ili rejting) natjecanja moraju biti pod jurisdikcijom nacionalnog sportskog saveza ili međunarodnog športskog saveza priznatog od Međunarodnog olimpijskog odbora ili udruženog u Opće udruženje međunarodnih sportskih saveza (AGFIS).

Kategorizacija sportaša primjenjuje se u svim sportovima čiji su nacionalni sportski savezi udruženi u HOO. Pravilnikom o kategorizaciji definirani su uvjeti za pojedine kategorije po sportovima, postupak razvrstavanja, stjecanje i ostvarivanje prava i evidencija takvih sportaša. U postupku razvrstavanja sportaša u određene kategorije koji vodi Ured nacionalnih športskih saveza HOO izdaje se rješenje na temelju kojeg sportaš može steći pravo na neki od oblika potpore, nadoknade ili drugih prava koja su od interesa za sportaša i zajednice u kojoj sportaš djeluje.

Izvršni odbor Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije na 18. sjednici održanoj 12.02.2008. godine donio je odluku o uvjetima i načinu plaćanja naknada vrhunskim športašima Zagrebačke županije.

IME PREZIME K KLUB OSNOVA
1. Domagoj Pereglin I. Streljačko društvo Dubrava 94 1. MJESTO NA SVJETSKOM PRVENSTVU 2012. (SAMOSTREL FIELD – POJEDINAČNO)
2. Ana Lenard I. Karate klub Samobor 1. MJESTO NA EUROPSKOM PRVENSTVU 2014. (BORBE). ČLAN NACIONALNE EKIPE
3. Tihana Odlešić I. Streljačko društvo Dubrava 94 1. MJESTO NA SVJETSKOM PRVENSTVU 2010. (2531) ČLANICA NACIONALNE EKIPE
4. Josipa Dolibašić I. Kuglački klub „GRADITELJ ZAPREŠIĆ“ 3. MJESTO NA SVJETSKOM PRVENSTVU 2013. (6×120 HITACA).ČLANICA NACIONALNE EKIPE
5. Valentina Pereglin I. Streljačko društvo Dubrava 94 1. MJESTO SVJETSKOM PRVENSTVU 2014 (samostrel).ČLANICA NACIONALNE EKIPE.
6. Marijan Kajfeš I. Streljačko društvo Dubrava 94 1. MJESTO NA SVJETSKOM PRVENSTVU 2014. (samostrel).ČLAN NACIONALNE EKIPE
7. Dino Bošnjak I. Atletski klub „Velika Gorica“ 3. MJESTO NA EUROPSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU 2013. (U-20,10 KM)
8. Melani Adamić-Golić II. Taekwondo klub „Zaprešić“ 1. MJESTO NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU „A“ KATEGORIJE 2014.
9. Ivica Vranko II Aero fit – fitness klub 4. MJESTO NA EUROPSKOM PRVENSTVU 2012. (Fitness – + 175cm)
10. Gordan Bakšić II. Kickboksing klub JASTREB 3. MJESTO NA EUROPSKOM PRVENSTVU 2012. (LIGHT CONTACT – 79 KG)
11. Mislav Smolković II. Hrvatski rukometni klub „GORICA“ 4. MJESTO NA EUROPSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU 2014. (RUKOMET NA PJESKU).ČLAN NACIONALNE EKIPE.
12. Leo Herceg II. Kuglački klub „ZAPREŠIĆ“ 1.MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2014. ČLAN EKIPE
13. Lucian Bura II. Hrvatski rukometni klub „GORICA“ 4. MJESTO NA EUROPSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU 2014. (RUKOMET NA PJESKU).ČLAN NACIONALNE EKIPE.
14. Josip Nedić II. Hrvatski rukometni klub „GORICA“ 4. MJESTO NA EUROPSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU 2014. (RUKOMET NA PJESKU).ČLAN NACIONALNE EKIPE.
15. Ines Grdenić III. Karate klub „Velika Gorica“ 2.MJESTO NA EUROPSKOM KADETSKOM PRVENSTVU 2014 (47 KG)
16. Ana Filipović III. Kickboksing klub“IVANIĆ GRAD“ 1. MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2013(LOW KICK -52 KG)
17. Josipa Matić III. Taekwondo klub “ZAPREŠIĆ“ 2.MJESTO NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU „A“ KATEGORIJE.(73 KG)
18. Matija Razum III. Orijentacijski klub „Japetić“ 1. MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2014. (ŠTAFETA)
19. Filip Turk III. BBK „Šišmiš“ Samobor 1. MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2014. (XCO)
20. Una Sedmak III. Str. društvo „Turopolje Lukavec“ 1. MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2013(TRAP)
21. Marin Oršić III. Kuglački klub Zaprešić 1. MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2014. ČLAN EKIPE
22. Borna Gašpert III. Kuglački klub Zaprešić 1. MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2014. ČLAN EKIPE
23. Bruno Milinković III. Kuglački klub Zaprešić 1. MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2014. ČLAN EKIPE
24. Jure Zadravec III. Kuglački klub Zaprešić 1.MJESTO NA NACIONALNOM PRVENSTVU 2014. ČLAN EKIPE
25. Jakov Bunjevac III. Karate klub „MLADOST“-Ivanić-Grad 2.MJESTO NA SVJETSKOM KADETSKOM PRVENSTVU 2013 (BORBE + 70 KG)
26. Anja Horvatić III. Taekwondo klub „Zaprešić“ 3. MJESTO NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU „A“ KATEGORIJE 2014.  (-57kg)